جراحی لیزر آبسه مقعدی

آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) بدلیل تجمع چرک ناشی از عفونت در اطراف مقعد ایجاد می شود، دلیل این تجمع بسته شدن دهانه غده هایی است که در نزدیکی مقعد هستند، آبسه مقعدی فوق العاده دردناک است که ممکن است سطحی یا عمقی باشد. به طور کلی می توان گفت تجمع چرک و دمل ناشی از عفونت در اطراف مقعد یا راست روده را آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) گویند. آبسه مقعدی یک بیماری خطرناک برای نشیمن گاه محسوب می شود، اهمیت شناخت عوامل ایجاد آبسه مقعدی باعث شده تا افرادی که مبتلا به این بیماری هستند بیشتر به دنبال پاسخ سوال آبسه مقعدی چیست؟ باشند، در پاسخ به سوال آبسه مقعدی چیست؟ باید گفت: آبسه مقعدی حفره ی خونی و پر از چرکی که در اطراف مقعد به دلایل مختلف به وجود می آید، پاسخ دیگر به سوال آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) چیست؟ این است که به بسته شدن دهانه ی غده های اطراف مقعد بر می گردد که در گذر زمان باعث ایجاد آبسه در مقعد خواهد شد. در ادامه ی مطلب شما را با انواع آبسه مقعدی و روش های پیشگیری و درمان با جراحی لیزر آبسه مقعدی آشنا می کنیم تا شما به طور کامل با این نوع بیماری نشیمنگاهی آشنا شوید، با ما همراه باشید:

انواع آبسه مقعدی(آبسه پری آنال)

ابتدا بهتر است اول با انواع آبسه مقعدی آشنا شوید تا پاسخ به سوال آبسه مقعدی چیست را بهتر درک کنید، آبسه مقعدی با توجه به علائم و مشخصاتش در هر فرد به دو نوع آبسه مقعدی سطحی و عمقی شناخته شده است، در نوع آبسه مقعدی سطحی فرد با درد شدید در لبه مقعد همراه است، در این نوع آبسه مقعدی غالبا قرمزی و التهاب از علائم شایع آن می باشد.

 

جراحی لیزر آبسه مقعدی

 

علایم آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) سطحی

_ درد در حین دفع مدفوع

_ خارج  شدن چرک از اطراف ناحیه مقعد یا باسن

_ التهاب پوست، تورم، قرمزی و حساسیت به لمس

_ احساس توده در ناحیه مقعد

_ یبوست ابتلا شدن فرد به آبسه را تقویت میکند

_ درد ثابت، ضربان دار و تشدید شونده در ناحیه مقعد یا باسن

آبسه مقعدی عمقی زمانی تشکیل می شود که عفونت و چرک به عمق قسمت های اطراف مقعد نفوذ کرده باشد، درد و تورم زیاد در ناحیه ی مقعد از علائم این نوع آبسه مقعدی می باشد به طوری که افراد مبتلا به آبسه مقعدی عمقی دچار احساس درد شدید در این ناحیه هستند و از نشستن بر روی نشیمنگاه خود گریزان می باشند. گاهی در برخی بیماران دیده شده که به صورت طبیعی دهانه ی آبسه باز می شود و خون و چرک تخلیه می شود که می تواند برای کاهش درد بسیار موثر باشد. در این زمان بهتر است هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با درمان جراحی لیزر آبسه مقعدی به این درد خاتمه دهید.

 

جراحی لیزر آبسه مقعدی

 

علائم آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) عمقی

_ عرق کردن در طول شب

_ احساس درد در ناحیه پایین شکم و اطراف مقعد

_ داشتن حس خستگی و بی قراری

_ داشتن تب و لرز

درمان آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) با جراحی لیزر آبسه مقعدی

امروزه درمان آبسه مقعدی فقط به روش جراحی لیزر آبسه مقعدی  یعنی با کمک روش نوین به وسیله فیبر نوری و تاباندن اشعه لیزر صورت میگیرد، روش جراحی لیزر آبسه مقعدی در بدو ورود به درمان بیماری های نشیمنگاهی با استقبال بسیاری مواجه شد و به سرعت پیشرفت کرد تا جایی که بر دیگر روش های سنتی غلبه کرده است.

 

جراحی لیزر آبسه مقعدی

 

درمان قطعی با جراحی لیزر آبسه مقعدی

اگر با روش درمان های گفته شده در مطالب فوق آبسه مقعدی درمان نشد، بهترین و مؤثرترین روش درمان، جراحی لیزر آبسه مقعدی خواهد بود. جراحی لیزر آبسه مقعدی درد و خونریزی بسیار کمی دارد. این جراحی بدون بیهوشی و سرپایی در مطب  انجام خواهد شد، پس از جراحی بیمار تنها به یک شب استراحت احتیاج دارد و خیلی سریع می تواند به زندگی روزمره خود برگردد، انتقال بیماری های ویروسی با این روش صفر است. 

مزایای درمان آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) با جراحی لیزر آبسه مقعدی

_ درمان بدون درد

_ درمان بی خطر و امن

_ بدون نیاز به بستری شدن

_ کمترین آسیب به بافت‌های اطراف توده‌ی هموروئید

_ درصد موفقیت بیشتر و عود کمتر

_ کاهش خونریزی با انسداد رگ ها

_ ترمیم سریع زخم ناشی از عمل لیزری

 

جراحی لیزر آبسه مقعدی

 

درمان آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) با دارو بدون نیاز به جراحی لیزر آبسه مقعدی

بهترین روش درمانی مفید برای آبسه مقعدی، مراجعه به پزشک متخصص و مصرف دارومی باشد، در ابتدای بروز این عارضه مصرف دارو می تواند به موفقیت در عمل جراحی کمک بسیاری کند، معمولا داروی مؤثر برای درمان این بیماری، مصرف آنتی بیوتیک می باشد. زیرا آنتی بیوتیک ها برای کاهش التهاب و عفونت بیماری بسیار موثر هستند. همچنین داروهای مسکن برای کاهش درد آبسه مقعدی زیر نظر پزشک بلا مانع می باشد.

درمان آبسه مقعدی(آبسه پری آنال) با برش دادن آبسه

روش دیگر برای درمان آبسه مقعدی روش تخلیه آبسه می باشد، این روش برای درمان بیماری بسیار مؤثر است زیرا با برش زدن به آبسه ها و تخلیه چرک، درد بیماری کم خواهد شد، البته این روش باید با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی توسط دکتر جراح متخصص انجام شود، در این روش جراحی لیزر آبسه مقعدی چرک از آبسه ها خالی می شود و بیمار باید 2 هفته روزی 4 مرتبه، به مدت 20 دقیقه در محلول آب گرم و بتادین بنشیند تا محل جراحی لیزر آبسه مقعدی ضد عفونی و خشک شود همچنین این کار از بروز عفونت جلوگیری خواهد کرد، اگر التهاب ناحیه برش زده شده زیاد باشد، باید به پزشک متخصص مراجعه و داروی چرک خشک کن مصرف شود.

خطر ابتلا به بیماری آبسه مقعدی

آبسه مقعدی(پری آنال) یا به زبان عامیانه دمل یا کورک داخل معقد به تنهایی خطرناک نمی باشد ولی در صورتیکه بدرستی تشخیص و درمان نشود در 50% موارد منجر به بیماری های دیگر خواهد شد، که این بیماری در 50% موارد درمان قطعی خواهد شد و در 50% موارد تبدیل به بیماری ای به نام فیستول می گردد.

تشخیص بیماری آبسه مقعدی(آبسه پری آنال)

متاسفانه در برخی افراد اوایل بیماری درد در ناحیه مقعد وجود ندارد. با توجه به علائمی از جمله تب و لرز و خستگی و ... گاهی بیماری به اشتباه سرماخوردگی تشخیص داده می شود که درمان دارویی سرماخوردگی با آبسه فرق دارد زیرا  آنتی بیوتیک سرما خوردگی برای درمان آبسه مقعدی مناسب و کافی نمی باشد و سبب پیشرفت بیماری خواهد شد. به همین دلیل اکثر بیماران در مرحله پیشرفته و خیلی بد همراه با یک تورم بسیار بزرگ اطراف معقد که اندازه حداقل از یک گردو تا یک نارنگی همراه با کوبیدگی، بدن درد، حالت تهوع و سردرد می باشد به به پزشک متخصص مراجعه می کنند و آن زمانی است که بیماری پیشرفت کرده و بیمار دیگر به هیچ وجه نمیتواند روی نشیمنگاهی خود بنشینند حتی دفع داشتن برای او زجر آور است. بیمار معمولا به دلیل وجود تورم در ناحیه رکتوم که همراه با درد میباشد دائما احساس دفع دارد و میخواهد به دستشویی برود ولی عملاً مدفوعی وجود ندارد که این امر باعث درد و بیقراری بیشتر بیمار خواهد شد. این زمان دیگر هیچ درمانی جز جراحی لیزر آبسه مقعدی وجود نخواهد داشت.

عوارض عدم درمان آبسه مقعدی(آبسه پری آنال)

_ اگر آبسه بدرستی درمان نشود احتمال بازگشت بسیار وجود دارد و مجدد مجبور به درمان با جراحی لیزر آبسه مقعدی خواهید بود.

_ ایجاد فیستول مقعدی که در مان این عارضه نیز فقط با جراحی لیزر فیستول امکان پذیر است.

_ گسترش عفونت و پخش شدن آن در سرتاسر بدن در این زمان قبل از اینکه منجربه بیماری سرطان شود باید از درمان با جراحی لیزر آبسه مقعدی بهره مند شوید.

 

سلام اگر سوالی دارید موضوع را از طریق چت واتس آپ می توانید با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی واتس آپ
Close and go back to page